Nové vydání čtrnáctideníku A2 upozorňuje na výstavu ve smíchovské galerii Svit nazvanou Majetek ušlechtilého muže. Expozici sestavili z pozůstalosti neznámého anglického podivína Reginalda Alana Westawaye umělec Dirk Bell a antikvář Nathanael Lee Jones. Tereza Stejskalová v závěru článku uvažuje: „Naznačený životní příběh nese tak typické rysy umělce -outsidera, že přivádí k otázce, zda si Bell s Jonesem svého zapomenutého umělce nevymysleli. Pokud by to tak bylo, klobouk dolů…“
A2 také přináší článek přibližující aktuální výstavu Milana Guštara v pražském DOXu. Expozice je reprezentativním výběrem umělcovy tvorby posledních třiceti let. Autor textu Martin Blažíček hodnotí přehlídku slovy: „Z hlediska instalace jde pravděpodobně o jednu z nejvydařenějších výstav v DOXu. Guštarova výstava prostor skvělým způsobem aktivuje a proměňuje ho v téměř mytické místo, v němž se zjevují archetypální číselné kvality.“
Na výstavu neznámých snímků Františka Drtikola zvou Hospodářské noviny. Přehlídka nazvaná Z fotografického archivu je do 24. listopadu k vidění v pražském Uměleckoprůmyslovém muzeu. Prohlédnout si na ní můžete snímky ze třicátých let zachycující jak ženské akty, tak vlastnoručně vyráběné stylizované figurky, které si Drtikol v posledních letech své tvorby oblíbil.
Deník informuje o retrospektivní výstavě německého umělce Wilhelma Lehmbrucka, která byla včera zahájena v brněnském Domě umění. Druhou přehlídkou, na kterou Deník upozorňuje, je výstava Skandál ve vile rakouské výtvarnice s českými kořeny, která si říká Ona B. Expozice v Interaktivní galerii Becherova vila v Karlových Varech začíná zítra vernisáží. Souběžně s výstavou v Becherově vile představuje Ona B. svou tvorbu i v sokolovském kostele sv. Antonína Paduánského.