Tereza Škoulová hodnotí pro E15 výstavu objektů Roberta Šalandy a Dušana Zahoranského, která právě probíhá v Galerii MeetFactory. Šalanda pracuje především s poddajnými a křehkými materiály, Zahoranský preferuje kov. „Díla obou autorů se doplňují v rámci celé výstavy, nicméně nejlépe zřetelné je to u menších objektů. Váhu Šalandovým sdělením na křehkém papíru dodávají Zahoranského kovová ‚slova‘, ‚sentence‘ a ‚antiteze‘,“ píše Škoulová.
Rozhovor s britským výtvarníkem Jakem Chapmanem přináší Magazín Hospodářských novin, a to několik týdnů před otevření jeho přehlídky v Praze. V Galerii Rudolfinum bude umělec od října vystavovat spolu se svým bratrem Dinosem. Chapmana v jeho londýnském studiu vyzpovídal Otto M. Urban.
Literární noviny upozorňují na výstavu izraelského výtvarníka Zvi Tolkovského, jehož nová díla jsou aktuálně k vidění v pražské Galerii Millennium. Spojujícím prvkem je postava Mickey Mouse, která umělce posledních 15 let doprovází na většině jeho prací. Tolkovského díla jsou podle autory článku Evy Janáčové „stejně jako kreslené příběhy Mickey Mouse v mnoha ohledech nevypočitatelná, někdo by dokonce řekl, že vychytrale záludná. Diváka umějí vždy zaskočit či vyprovokovat něčím vtipně neotřelým.“
V Literárních novinách také vyšla recenze výstavy Ladislava Kuklíka v Galerii 12 v Náměšti nad Oslavou. Přehlídku s názvem Grafika, kresba, pastel hodnotí Jan Dočekal a mimo jiné o ní píše: „Výstavě by slušel podtitul Uctívání kresby. Kuklík je kreslířem par excellence. V konkrétnosti jeho kresby je sice mnoho prvků individuální stylizace, nikdy však odklon od okamžité zřejmosti námětu.“
Jiří Ptáček ve svém výtvarném postřehu na stránkách Literárních novin zmiňuje dokončení památníku cyklisty a koordinátora hnutí Auto*Mat Jana Bouchala, kterého v roce 2006 na nábřeží Kapitána Jaroše v Praze smrtelně zranilo projíždějící vozidlo. Na místě nehody nyní stojí památník od Krištofa Kintery. Ptáček kladně hodnotí Kinterovo dílo i spolek Auto*Mat, který „dokázal spojit občanský zájem a nároky na aktuální pojetí sochařského díla ve veřejném prostoru.“
Jihočeská mutace Deníku přináší článek k oslavám šedesátin Alšovy jihočeské galerie. Na dění v galerii, především na sérii 80 grafických výstav z let 1978 – 1990 na Malé scéně kulturního domu v Českém Krumlově, vzpomíná Jaromír Schel.