Radek Wohlmuth se v Lidových novinách věnuje malířské intervenci Patrika Hábla do prostoru sbírky středověkého umění NG. Hábl zacelil svými malbami volná místa expozice v Anežském klášteře, jež vznikla zapůjčením dvou deskových obrazů na cyrilometodějskou výstavu CM 863. „Přestože Patrik Hábl nasadil do středověké kolekce v podstatě vetřelce, které od jejich okolí dělí více než šest set let, výsledkem jeho intervence nazvané prostě Vytržené obrazy je kultivovaný most, který nejenže přirozeně sceluje zpřetrhanou linku expozice, ale v jejím kontextu vizuálně obstojí a ještě je schopen otevírat zajímavé otázky,“ píše Wohlmuth.
Jaroslav Vanča se na stránkách Týdeníku Rozhlas věnuje aktuální výstavě Davida Černého v galerii Dvorak Sec Contemporary. Přehlídka nazvaná Über ego nabízí na dvě desítky objektů. „Černý i na této výstavě balancuje na hraně mezi kompoziční rozvahou a realizační spontánností. Někdy jej lze takto s jistým požitkem „číst mezi řádky“, jindy nám čtení jeho děl „řádek po řádku“ pohříchu nevydrží příliš dlouho.“
Helena Kardová upozorňuje v dnešních Hospodářských novinách na přehlídku japonského art brut, která do 19. ledna potrvá v pražském Muzeu Montanelli. Vystavené práce do Česka dorazily ze švýcarského muzea Collection de l’Art Brut, které inicioval Jean Dubuffet. Podle Kardové je výstava třicítky autorů, z nichž část tvoří ve specializovaných ateliérech pro duševně nemocné a mentálně handicapované umělce, „výjimečnou příležitostí nechat se pohltit zenovým klidem umocněným nekonvenčním art brut“.