Pavel Kalina se v Lidových novinách vrací k církevním restitucím, o které byl zvýšený zájem vzhledem k rozhodnutí vrátit Vyšebrodský cyklus a Rubensovy obrazy do vlastnictví řeholních řádů. Kalina si klade otázku, jak je možné, že se tak nestalo již mnohem dříve a aktuální řešení, že díla zůstanou v Národní galerii jako dlouhodobé zápůjčky, považuje za nejlepší.
Restitucí se dotýká v LN Michaela Sidenberg, která napsala rozsáhlá text o obchodování s uměním a prokazování původu v souvislosti se zveřejněním objevu Gurlittovy sbírky. „…restituce není pro danou kulturní instituci, jak by se možná leckdo domníval, ztráta, ale naopak jistý zisk. Ve většině případů totiž výměnou za předmět bez historie získává sbírková instituce v rámci komunikace s potomky původních majitelů možnost rekonstrukce kulturního a sociálního kontextu, z něhož byl tento předmět násilně vytržen. To samo o sobě znamená pro sbírku mnohem více než sebevzácnější poklady bez dějin.“
Jan Šída pro Právo připravil rozhovor s Olbramem Zoubkem, který vystavuje na Pražském hradě. O tom, jak vybíral sochy pro výstavu řekl: „…V podstatě je na výstavě všechno důležité, co jsem za svou kariéru udělal. Na výstavě je i socha, která byla součástí pomníku obětem komunismu a kterou před deseti lety někdo poškodil dynamitem. Jedná se o dokument doby. Sochy fungují nejen umělecky, ale také politicky…“
Právo upozornilo na prodloužení výstavy Magdaleny Jetelové v Muzeu umění Olomouc. Výstava o symbolismu nazvaná Tajemné dálky, která měla původně následovat, se kvůli problémům s organizací a zápůjčkami o rok posouvá.
Zdeněk Lukeš zve v Lidových novinách na výstavu Architektura a víno ve střední Evropě, která se koná v Galerii Jaroslava Fragnera. Expozice představuje 38 vinařství, která vznikla podle projektů předních ateliérů, např. Vinofaktur Vogau z Rakouska od studia BWM Architekten z let 2009–2011.