Jan H. Vitvar se v dnešním vydání Respektu zaměřil na výstavu Obrazy krásy a spásy : gotika v jihozápadních Čechách, která je k vidění v Západočeské galerii v Plzni. Autoři výstavy se pokusili v prostorách Masných krámů divákovi přiblížit, jakým způsobem byla gotická díla vnímána v době svého vzniku. Podle Vitvara návštěvník ocení, „že díky netradiční prezentaci plastik bez ochranných skříní a v originálních liturgických sestavách k nim má najednou v Západočeské galerii tak blízko, jako by opravdu nešlo jen o nedotknutelné muzeální skvosty našeho výtvarného umění.“
Vitvar se na stránkách Respektu věnuje rovněž výstavě Romana Týce …jen blbni, zkazíš to všem!, jež byla minulý týden otevřena v pražské galerii Dvorak Sec Contemporary. Týcova „dospělácká výstava, v níž se ale paradoxně vrací do dětství“ je podle Vitvara „příjemně intimním úkrokem stranou od cíleně provokativních projektů.“ Zároveň však Vitvar dodává, že přehlídka „bezděčně připomíná i to, že se stárnutím aktérů aktivistického umění nultých let (Týcovi letos bude čtyřicet) zde začíná chybět dravá generace, která by je nahradila.“
Filip Šenk představuje v dnešních Lidových novinách výstavu rakouského výtvarníka Manuela Knappa. V českobudějovickém Domě umění jsou prezentovány Knappovy malby, počítačové animace spojující skutečný a iluzivní prostor a hudební produkce. Knapp, jenž vychází z úvah a realizací konstruktivistů a suprematistů „nám na výstavě ukazuje své zaujetí maximálně redukovaným formálním jazykem,“ a „za pomoci počítačů vytváří současnou obdobu konstruktivistického díla.“
Jan Šída v Právu hodnotí výstavu streetartového umělce Tima v brněnské galerii Off/Format. Timo je podle Šída „zručný street-artista, pohotový glosátor života a člověk s překvapivým smyslem pro humor.“ Vystavené práce jsou doplněny rovněž projekcí venkovních realizací.