Zdeněk Lukeš se v Lidových novinách zaměřil na výstavu Místa architektonického vz(d)oru. Pro Galerii Jaroslava Frágnera připravil Petr Volf přehlídku 109 zajímavých staveb, jež vznikly v letech 1990 až 2013 v menších městech a vesnicích. „Když si člověk tuto bilanci posledního čtvrtstoletí prohlédne, má celkem povznášející pocit: navzdory neustálému nářku na poměry, politiku, místní mafie a zkorumpované úředníky u nás vznikla řada děl, která obstojí i v konfrontaci s jinými zeměmi,“ hodnotí prezentované práce Lukeš.
Václav Hnátek se v MF DNES věnuje projektu Nad čarou, který se od čtvrtka představí v DOXu. Autorky Alena Bartková, Barbora Pivoňková a Zdenka Švadlenková v něm navazují na sérii výstav Pod čarou, jež představuje práce neúspěšných uchazečů o studium na VŠUP. Tentokrát je však projekt zaměřen na tvůrce, kteří se po prvním neúspěchu na školu nakonec dostali. Každý z devíti vybraných umělců vystaví 4 díla, a to z doby před studiem, během studií a aktuální. Jednotlivé práce však nebudou označeny. Projekt, který klade otázky týkající se významu a efektivity uměleckého vzdělání, je doprovázen rozsáhlou publikací.
Jan Šída v Právu recenzuje výstavu Jiřího Kovandy, která probíhá v pražském Domě fotografie. Přehlídka nazvaná Jiří Kovanda proti zbytku světa je rozdělena na dvě části: první zaznamenává události v socialistickém Československu, druhá navazuje fotografickými kolážemi a prostorovými objekty. „Jeho černobílé fotografické dokumenty trochu připomínají postupy umělců slovenské nové vlny. Ale Kovanda jde ještě více na dřeň, k jádru věci,“ píše Šída.
Na publikaci Slovenská nová vlna se v Lidových novinách zaměřil Josef Chuchma. Největším kladem projektu je podle Chuchmy fakt, že autoři Lucia L. Fišerová a Tomáš Pospěch „šli při sběru obrazového materiálu k pramenům, do osobních archivů, a díky tomu se jim podařilo složit celek, který nestojí a nepadá s provařenými, mnohokrát publikovanými snímky“.