Lidové noviny informují o kauze padělků plastik Stanislava Kolíbala, které se před několika týdny objevily v Topičově salonu. „Dlouhé roky se padělatelé zaměřovali na zesnulé výtvarníky, zejména z meziválečného období. Nyní jsme se ale dostali do stadia, že nemají problém vytvářet falza už i žijících autorů a nabízet je v centru Prahy,“ říká Kolíbalův advokát a odborník na autorské právo František Vyskočil. Jiří Rybář, majitel aukčního domu 1. Art Consulting, který Topičovův salon provozuje, tvrdí, že s celou věcí nemá nic společného. „Prostory salonu jsme poskytli jisté privátní společnosti k přednášce o umění.“ Situaci teď prošetřuje policie.
Před týdnem zemřel tvůrce filmového Vetřelce Hans Rudolf Giger. Švýcarskému výtvarníkovi se na stránkách Týdne věnuje Vojtěch Rynda, který mimo jiné píše, že redukovat Gigerovu tvorbu „na jednu příšeru je necitlivým zjednodušením“.
Na výstavu Vladimíra Birguse v olomouckém Muzeu umění upozorňuje regionální vydání Deníku. Přehlídka nabízí osmdesát fotografií pořízených v letech 1972 až 2014. „Snímky tvoří jeden rozsáhlý cyklus, který Vladimír Birgus pod názvem Cosi nevyslovitelného rozvíjí až do současnosti.“
Výstava Václava Siky v plzeňské Galerii Jiřího Trnky je přiblížena na stránkách západočeského vydání Deníku. „Dosud byl Václav Sika znám především jako autor, jenž se zabývá geometrickou a abstraktní formou nebo ornamentem. V plzeňskégalerii se však prezentuje zcela jinak – jeho díla jsou realistická,“ píší v Deníku. Sika začal cyklus realistických obrazů tvořit v roce 2011.