Literární noviny upozorňují na přehlídku děl Tomáše Císařovského a Eriky Bornové v brněnské Wannieck Gallery. „Císařovský, jak výstava dokládá, reflektuje ve svých tematických řadách nedávnou minulost a naši přítomnost. Brněnská přehlídka nabízí v chronologickém sledu jeho veškeré významné etapy… V horním prostoru galerie předkládá své práce Erika Bornová. Na první pohled zaujmou bělostné robustní sochy z polystyrenu. Vedle žánrových scén natrefíme občas také na přesahy fantaskní či intimní výjevy z podsvětí,“ píše ve svém textu k výstavě Radan Wagner.
Radim Kopáč hodnotí v aktuálním vydání MF DNES výstavu Radoslava Kratiny, která je k vidění v Domě U Kamenného zvonu v Praze. Na přehlídce si můžete prohlédnout abstraktně zobrazené kovové „rostliny“ a „keře“. Kopáč o nich mimo jiné píše: „Jsou taky symbolem doby 70. a 80. let, která byla kovově chladná, i když navenek se snažila zářit. Doby, která zažila velký rozmach nových technologií, jež jsou samozřejmě dvojsečné: pomáhají i zotročují. Kratinovo dílo tak zneklidňuje. Tím spíš stojí za to aktuální výstavu navštívit.“
Petr Volf z Reflexu upozorňuje na výstavu Jaroslava Róny v pražské Galerii Václava Špály. Prohlédnout si na ní můžete jeho nejnovější díla. „Trvám na tom, že Jaroslav Róna je takový malující Franz Kafka. Vyjadřuje podobné pocity, stavy a obavy člověka neschopného vymanit se z dostředivých sil svého okolí, jemuž se marně snaží porozumět, a současně zobrazované scény špikuje drsnou nadsázkou,“ píše Volf.
Severomoravské mutace Práva a MF DNES informují o tom, že společnost Vítkovice se rozhodla vystoupit ze sdružení Trojhalí Karolina, které v Ostravě připravuje otevření nové městské galerie. „Důvodem je kritika části kulturní veřejnosti i některých zastupitelů na adresu propojení Vítkovic s městskou galerií… „Nechceme být pranýřováni za podporu kultury v Ostravě,“ tvrdí Světlík, kterému podle jeho slov už došla trpělivost,“ píše Právo.