Mf Dnes se věnuje jednáním ohledně Wannieck Gallery. V případě, že by se město se současným provozovatelem nedohodlo, nabízí se řešení v podobě výběrového řízení: „V takovém případě bych sám rád osobně oslovil pana Lekeše, aby se do tohoto nového výběrového řízení přihlásil. A kdyby nikam nevedla ani tato cesta, bylo by nejvhodnější, aby prostory galerie dostal do správy Dům umění,“ říká brněnský primátor Onderka.
Kateřina Tučková připravila pro Právo rozhovor s Vladimírem Kokoliou, který právě vydal knihu Jení a vystavuje v galerii K.art.on. Rozhovor se však týká i dalších témat, např. ke svému pedagogickému působení malíř říká: „Akademie má být těžká. Nejtěžší je ale svoboda, takže akademie musí být taky svobodná. Od svých studentů nečekám nic menšího, než že se překonají. Svoboda se nejsnadněji získá proti něčemu a můj servis studentům spočívá kolikrát v tom, že je nějak omezím…“
V Literárních novinách vyšla další z mnoha kladných recenzí na výstavu Karla Malicha. „Malich je osobitý, ale opouští obvyklé pojetí originality na úkor autenticity. Vyjadřuje se přímo a bez dodatečných korektur… Ve svých osmaosmdesáti letech stále pracuje a prožívá okamžiky radosti. To lze vnímat z celé jeho výstavy v Jízdárně Pražského hradu.“
Největší prostor ve čtvrtečním tisku (titulní strana Mf Dnes, Právo) dostala výstava věnovaná objevu hrobky faraona Tutanchamona, která byla otevřena na pražském výstavišti. Výstava kopií faraonovy pohřební výbavy putuje světem od roku 2008 a zatím ji vidělo asi 4 miliony lidí, z toho 200 tis. lidí přišlo při její brněnské repríze před čtyřmi roky.