Lidové noviny otiskly žebříček nejnavštěvovanějších muzeí světa za loňský rok. Od roku 2007, kdy žebříček sestavuje Art Newspaper, se na prvním místě vždy umístil pařížský Louvre, loni s deseti miliony návštěvníků, což je o milion více než v roce 2011. Růst návštěvnosti je připisován otevření pavilonu s islámským uměním. Na druhém místě je s šesti miliony návštěvníků Metropolitní muzeum v New Yorku. Nejnavštěvovanější výstavou se stala přehlídka holandských mistrů v Tokiu, kde byla vystavena např. Vermeerova Dívka s perlou. Výstavu v průměru denně vidělo 10500 lidí.
Filip Šenk v LN píše o výstavě Jaroslava Róny v Galerii Václava Špály. Mezi vystavenými obrazy tvoří samostatnou kapitolu díla s tradiční křesťanskou tematikou: „vedle zpodobení hlav Jana Křtitele a Ježíše Krista je to na výstavě největší dílo Bičování Krista. Róna se zde zcela vědomě zařazuje do dlouhé linie umělců, kteří se těmto tématům věnovali…vždyť stejné téma namalovali mimo jiné Pierro della Francesca, Caravaggio i Petr Paul Rubens. Rónovo zobrazení je svébytné, spíše však podtrhuje malířskou virtuozitu velkých mistrů.“
Jihomoravské vydání Práva informuje o situaci kolem Wannieck Gallery, která ukončila provoz. „Brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD) oznámil, že i po odchodu Wannieck Gallery budou prostory strojírny sloužit kultuře. Postup společnosti Jižní centrum považuje za správný.“
Jihomoravský Deník přibližuje výstavu Baťova města, kterou po premiéře v budově Bauhasu v německé Desavě bude hostit brněnský Dům umění. „Dvaadvacet lidí z celého světa zkoumalo po dobu jednoho roku Baťovu expanzi do různých měst a to, jaký je jejich dnešní stav. Detailně se pak výstava zaměřuje na osudy tří z nich – East Tilbury ve Velké Británii, Batanagar v Indii a Möhlin ve Švýcarsku,“ říká jedna z kurátorek výstavy Markéta Březovská.